Serwis: wulkanizacja taśm przenośnikowych i inne usługi 

Poza działalnością handlową, prowadzimy również serwis techniczny przenośników taśmowych.

Wykonujemy wszystkie prace związane z elementami gumowymi przenośników, a w szczególności:

1. Łączenie taśm przenośnikowych tkaninowo-gumowych metodami „na gorąco”, „na zimno” oraz za pomocą złącz mechanicznych. Wykonujemy złącza „na gorąco” do szerokości 2100 mm.

2. Wulkanizacja profili gumowych o wysokości od 6 mm do 50 mm na taśmach przenośnikowych metodą „na gorąco”:

  • profile o kształtach: jodełka dzielona, chevron, prosty poprzeczny;
  • profile wzdłużne;
  • pasy klinowe prowadzące.

3. Montaż profili gumowych o wysokości powyżej 50 mm oraz falban gumowych na taśmach przenośnikowych metodą „na zimno”.

4. Protektorowanie bębnów przenośników taśmowych metodą „na zimno”.

5. Uszczelnienia, skrobaki, rękawy oraz inne elementy gumowe.

6. Oklejanie gumą konstrukcji stalowych.

7. Przeglądy przenośników

 

Więcej o serwisie taśm przenośnikowych

Najczęściej realizowane przez nas usługi to wulkanizacja taśm na gorąco, klejenie taśm na zimno oraz połączenia mechaniczne. W przypadku łączenia taśm przenośnikowych ważne jest, byśmy mieli do czynienia z taśmami o tej samej wydłużalności i identycznej liczbie przekładek. Dobrze też, by wykonane one były z materiału pochodzącego od tego samego producenta. Wykonujemy również progowanie taśm polegające na obróbce poprzez wulkanizowanie progów w zakresie zamówionym przez Klienta. Do realizacji wyżej wymienionych usług niezbędne jest też odpowiednie wyposażenie, w tym specjalne prasy do wulkanizacji taśm przenośnikowych.

ENERGOPIAST sp. z o.o. dysponuje wykwalifikowanym, doświadczonym personelem, gwarantującym wysoki poziom oferowanych usług. Nasz serwis techniczny stosuje materiały najwyższej jakości i jest dyspozycyjny w przypadku zgłoszenia wszelkich awarii i usterek. Serwisujemy standardowe taśmy do przenośników oraz te bardziej specjalistyczne. Energopiast sp. z o.o. z siedzibą w Siechnicach jest bezpośrednim importerem oraz dystrybutorem taśm przenośnikowych tkaninowo-gumowych.

Zakład Transportu Taśmowego wraz z magazynem taśm znajduje się w Siechnicach. Dbamy o szeroki asortyment posiadanych taśm pod względem ich parametrów technicznych. Zapewniamy szybką i fachową realizację każdej usługi. W razie potrzeby służymy również fachowym doradztwem.

Zapraszamy do naszego serwisu taśm.

Kontakt z Działem Serwisu:

tel. +48 603 601 896
Mogą Państwo skorzystać także z naszego formularza kontaktowego.